O blogu a aktuálních projektech

BUM! Je neděle 11. srpna 2013 (Nebo alespoň doufám. Spoléhám na automatický systém publikování na wordpressu.) a tímto „článkem“ by měl začít ostrý provoz mého „blogu“ o „kreslení“, „psaní“ a jiné „tvorbě“. Na úplný začátek mi přijde nejlepší asi říct, co by se tady mělo objevovat, jak často a proč. V menu nalevo jste si jistě všimli rubrik: Obrázky, Literatura, Inspirace, Návody a Drby. Zatím jsou více či méně prázdné. Ale postupem času by se tam mělo objevovat čím dál více obsahu. Leccos si už jistě dokážete domyslet z jejich názvů, ale přesto ještě trochu upřesním, co se kde bude objevovat.

Obrázky jsou jasné, kreslení je moje hlavní činnost, kvůli které tento blog vznikl. Ale potíž s nimi je ta, že jejich tvorba trvá docela dlouho. Naštěstí je tu ale rubrika Literatura, kde se bude obsah objevovat o něco častěji. Ať už půjde o kratší básničky a příběhy, anebo třeba i delší povídky. Co bude v rubrice Inspirace je myslím taktéž docela jasné. Především tam ukážu, co mě inspiruje při mé tvorbě a možná by mohlo inspirovat i vás. Ať už půjde o hudbu nebo třeba o obrázky od různých talentovaných autorů. Internet je takových plný a já se vám pokusím vybírat ty (dle mého názoru) nejlepší.

Co bude v rubrice Návody, jsem sám zvědavý. Samozřejmě si pro vás chystám nějaké návody a tutoriály pro programy Inkscape a Gimp. Otázkou zůstává, jakým způsobem budou ony návody prezentovány. Ze začátku půjde především asi o textové návody, krok za krokem s obrázky. Ale časem bych možná mohl zkusit udělat i návody ve formě videa. Poslední je rubrika Drby. Co tam bude? To je jednoduché, tohle! Takový článek, jaký čtete teď, to je jeden z drbů. Půjde tedy o jakési shrnutí tvorby jednotlivých projektů. Stejně, jako u článku Jak vznikal obrázek s lodičkou. Nebudou to žádné návody, jen trochu s nadhledem psané články o tom, jak vznikl který nápad a jak probíhala jeho realizace.

Během týdne se zde tedy budou objevovat kratší příspěvky, konkrétně z témat Literatura a Inspirace. Budu se snažit, aby se zde minimálně každý druhý den objevila třeba nějaká kratší básnička nebo příběh. Popřípadě ukázka inspirativních věcí, které lze najít na internetu, ale i mimo něj. Každou neděli se pak můžete těšit na „Velký článek“, podobný tomuto, který bude shrnovat, jak jsem během své práce na projektech v uplynulém týdnu postoupil. Samozřejmě připojím i pár ukázek toho, co budu mít v té době případně hotové. V určitých časových rozmezích se na blogu pak budou samozřejmě objevovat i ony hotové „Velké projekty“, jako obrázky nebo povídky.

A na čemže tedy momentálně pracuji? Rozhodl jsem se, že si trochu odpočinu od kreslení a momentálně se moje mysl soustředí na povídku, kterou mám v plánu napsat. Ještě jsem nevymyslel název, ten u svých „výtvorů“ vymýšlím vždy jako poslední. Ale mohu vám nastínit příběh. V Anglii roku 2056 žijí dva staří kamarádi, kteří se znají už od školy. Jednomu z nich bude diagnostikována těžká nemoc, kvůli které mu bude zbývat jen několik měsíců života. Poslední věc, kterou bude chtít před smrtí udělat, bude rozloučit se, se svojí ženou. Má to ale háček. Jeho žena je dlouho ztracená. A tak se jí bude snažit s pomocí svého kamaráda najít. (Celý příběh je ale mnohem nápaditější. Toto byl jen velmi hrubý nástin. Slibuji, že ten nápad, který za tím příběhem stojí je daleko originálnější!)

Co se grafiky týče, tak sice jsem řekl, že si chci trochu odpočinout od kreslení, avšak místo něj teď zkouším malinko fotit a vůbec si obecně hraju s obrázky a zkouším dělat i nějaké fotomontáže a podobné úpravy. Jestli se mi podaří udělat nějakou lepší a povedenější, tak ji tu samozřejmě zveřejním a možná přidám i nějaký krátký tutoriál, nebo pohled na to, jak tvorba probíhala. To bude asi tak vše, co jsem měl pro tentokrát na srdci. Takže, od pondělí začne už pomalu přibývat obsah a příští neděli se opět uvidíme u dalšího „Velkého článku“. Zatím se mějte!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s