Přemýšlení o čase

Minulý týden začala škola, což mě donutilo zamyslet se nad otázkou času. Potíž je v tom, že musím každý den dojíždět do školy skoro čtyřicet kilometrů. Ranní cesta není ještě tak špatná.  Horší je to s cestou domů, protože se mi nikdy nedaří chytit nějaký dobrý spoj bez toho, abych tam někde musel minimálně hodinu čekat. A tak se během svého „volného času“ mohu maximálně poflakovat po Mladé Boleslavi a čas, který bych normálně mohl věnovat například kreslení, mi protéká mezi prsty.

Začal jsem tedy přemýšlet nad tím, jak tento problém s časem řešit. Zaměřil jsem se na dvě otázky: „Jak trávit čas během čekání na autobus domů?“ & „Jak se vyrovnat se vznikající časovou tísní doma?“ V extrémně dobrých případech se mi podaří přijet domů kolem čtvrté hodiny odpoledne. To se dá ještě docela zvládnout. V extrémně špatných případech se dostanu domů asi v půl šesté večer. Když k tomu přidám nějaké to nezbytné učení, plus nevyhnutelné domácí práce, zbude mi už jen velice málo času, během kterého se mi navíc už nechce nic moc dělat, protože jsem unavený. Ta hodina, kterou trávím čekáním na autobus mi opravdu chybí.

Jako první mě samozřejmě napadlo, brát si s sebou do školy notebook, abych mohl kreslit tam. Kdybych měl jeden z těch lehoučkých ultrabooků, možná by to i šlo, ale moje bezmála čtyřkilová příšera s prasklým kloubem displeje a výdrží kolem půl hodiny by podle mě byla jen další zbytečná zátěž v batohu. A to ani nemluvím o tom, jak se u nás ve škole krade. Kdepak, notebook zůstane tam, kde je! Ještě mě ale napadlo jiné řešení, a to využívat svůj čas v cizím městě k té části tvorby, která počítač nutně nevyžaduje.

Plán je takový, že během čekání na autobus bych mohl sbírat inspiraci, fotit zajímavé objekty, zapisovat si nápady a přemýšlet o tom, co bych mohl nakreslit a jakým stylem. Doma bych potom po učení a dalších nutných povinnostech utíkal do svého myšlenkového světa a zkoušel vymýšlet nové příběhy, které bych pak večer mohl psát jako povídky. (Já vím, nezapomněl jsem na ně. Pořád je mám rozepsané a myslím, že se teď během následujících dnů konečně někam pohnou.) Následně, během víkendů bych pak mohl kreslit to, co jsem vymyslel během času stráveného ve městě. Původně jsem myslel, že by to bylo v rozporu s mojí filozofií: „Udělat alespoň jeden obrázek do týdne.“, protože nakreslit něco během víkendu mi přišlo nemožné. Ale obrázek Betta mi dokázal, že něco takového bez problému jde. Ten totiž také vzniknul během pouhých dvou dnů a i přes to se stal mým zatím nejúspěšnějším výtvorem. Z toho tedy vyplývá, že by tento můj plán mohl vyjít.

Na závěr ještě doplním, že ve čtvrtek jsem (s lehkým zpožděním) zveřejnil obrázek 4seasons: Jaro, který bude následován obrázkem Léto atd. Až budou hotové všechny čtyři, udělám z nich jeden velký obrázek, který bude nazvaný 4seasons: Rok. V podstatě to bude velký čtverec, složený ze čtyř malých obrázků, kde každý bude symbolizovat jedno roční období. Teoreticky, pokud se mi podaří držet se plánu, který jsem si stanovil v tomto článku (čili, že každou neděli zveřejním nový obrázek, plus článek shrnující předchozí týden), bude obrázek 4seasons: Rok dokončen a zveřejněn 29. září, tohoto roku. To jsem tedy zvědav, jestli mi to opravdu vyjde. :)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s